Aikido
  • Sedež: Mladinska 29/I, Maribor
  • Predsednik: Bojan Strajner
  • Tel.:040/298-850
gimnastikaŠportno-ritmična gimnastikaje šport, kjer dekleta ob spremljanju glasbe in osnovnih rekvizitov (kolebnice, obroca, žoge, kijev in traku) izrazijo svojo mladost, spretnost, gibljivost telesa in temperament. Gibanje, izbrana glasba - vse se zgrinja v celoto, ki v človeku prebuja estetski čut in ga na poseben način bogati.
V Mariboru ima športno-ritmična gimnastika izredno dolgo tradicijo, saj njeni začetki, povezani z delom Tončke Lazarevič, segajo v šestdeseta leta. V štajerski prestolnici je tekmovalno pot začela tudi Branka Vajngerl, ki je zapisana kot prva mariborska tekmovalka v takratni jugoslovanski državni reprezentanci.